کلین روم

اتاق تمیزیا clean room

اتاق تمیز یا کلین روم  فضای قابل اطمینان جهت تولید انواع تجهیزات پزشکی ودارویی وانواع تجهیزات الکترونیک خاص میباشد که در آن غلظت ذرات موجود در هوا كنترل شده باشد.

طراحی این اتاق تماما بر اساس استاندارد های مشخص وخاص میباشد که به طور ویژه باید رعایت گردد تا بتوان شرایط GMP  را در آن رعایت نمود.

لازم به ذکر است که  ورود، توليد و بقاي ذرات داخل آن فضا حداقل میزان ممکن باشد.دراین اتاق کلیه پارامترها از جمله دما وفشار هوا و رطوبت میزان دفعات تعویض هوا وتمیزی هوا تحت کنترل خاص ودقیق میباشد .واز نظر جریان هوا داخل این اتاق میتوان آن ها را در این دسته بندی قرار داد:

1- اتاق تمیز با جریان لامینار (یک سویه)
2- اتاق تمیز با جریان غیر لامینار (غیر یک سویه)
3- اتاق تمیز با جریان مخلوط

انتخاب نوع جریان اتاق تمیز با توجه به درجه تمیزی اتاق تمیز و کاربرد اتاق تمیز مورد نظر صورت می گیرد. اتاق های تمیز با جریان لامینار یا یک سویه کلاس بالاتر و یا به عبارتی اتاق تمیز با درجه تمیزی بالاتری را فراهم می سازند درنتیجه در صنایع حساس تر به آلودگی های ذره ای و میکروبی از این نوع اتاق تمیز استفاده می نمایند.

ساختار اتاق تمیز تحت تاثیر پارامتر هایی از قبیل نوع ماده مورد نظر جهت تولید وتعداد پرسنل وشرایط دستگاه های نصب شده در سالن تعریف میگردد.

هواساز های هایژنیک شرکت هواتراز وظیفه تهویه وتامین هوای تمیز مورد نیاز در این کلین روم ها را به عهده دارند.

هواتراز

معایب اکونوپک

معایب اکونوپک تهویه مطبوع از جمله عناصر حیاتی در ساختمان‌ها و مکان‌های مختلف مانند بیمارستان‌ها، دفاتر، کارخانجات و مراکز تجاری است. هواسازهای اکونوپک به عنوان یکی

اطلاعات بیشتر »
هواتراز

خرید اکونوپک

خرید اکونوپک تهویه مطبوع به عنوان یکی از عناصر اساسی در اماکن مختلف از منازل شخصی تا محیط‌های کاری و تجاری تأثیر به‌سزایی در کیفیت زندگی

اطلاعات بیشتر »
هواتراز

هواساز اکونوپک

هواساز اکونوپک در دنیای امروز، تهویه مطبوع یکی از نیازهای حیاتی در مکان‌هایی که ما زندگی می‌کنیم و کار می‌کنیم است. ایجاد شرایط بهداشتی، راحتی و

اطلاعات بیشتر »